Balení Mřížek zdarma nad 1300 Kč nebo 70€!

Časté otázky

Rychlý skok na otázky ohledně:

Příprava krekrů

Nemám fritovací hrnec, jak krekry usmažím?

Můžete použít obyčejný hrnec nebo pánev. Krekry doporučujeme smažit v menším množství, abyste je včas stihli vytáhnout z oleje a nepřipálili je. Vhodná je velká děrovaná naběračka pro odkapaní oleje. Další informace najdete také na stránce návod na smažení.

Jak mohu hotové krekry dochutit?

Krekry můžete dochutit podle toho, co máte rádi - sůl, paprika, italské bylinky atd.

Lze připravit krekry v horkovzdušné fritéze?

Od našich zákazníků bohužel víme, že to možné není. Avšak pokud nemáte fritovací hrnec, krekry lze připravit v obyčejném hrnci nebo pánvi.

Lze připravit krekry v mikrovlnné troubě?

Spoustu zákazníků nám píše, že si krekry připravují bez oleje v mikrovlnné troubě. Avšak je potřeba jich dát do mikrovlnky v menším množství na co nejvyšší výkon.

Jaká je trvanlivost produktů?

Minimální trvanlivost je 12 měsíců od výroby při správném skladování.

Nejsou krekry moc mastné?

Aby krekry nebyly mastné, doporučujeme je smažit v menším množství, abyste měli dostatek času na odkapaní oleje. Je důležité používat naběračku, která má dostatečné velké otvory a poté použivat papírové utěrky k odstranění zbytku oleje.

Jaký olej je vhodný na smažení používat?

Doporučujeme řepkový olej a to kvůli jeho chuti, nízkému obsahu nasycených kyselin a také vyššímu bodu přepálení (±200°C). Více informací naleznete v těchto člancích www.vitalia.cz/clanky/test-tuku-a-oleju, www.gourmet-partners.cz/bod-prepaleni-u-oleju.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými druhy?

Všechny druhy se dají konzumovat i bez dochucení, avšak většina zákazníků si je okoření nebo dochucuje různými omáčkami. Jednotlivé druhy krekrů mohou chutnat odlišně, záleží na jejich složení. Zejména pokud hlavní složkou jsou brambory (např. Hranolka) nebo pšenice (např. Mřížka), je rozdíl opravdu znatelný. Některé druhy obsahují dalši přidané suroviny, které jejich chuť také ovlivní, např. Cibulový kroužek (obsahuje mletou cibuli) nebo Rajčatová hranolka (obsahuje extrakt ze sladké papriky).

Složení

Nabízíte i bezlepkové druhy?

Bohužel aktuálně bezlepkové druhy v nabídce nemáme, avšak na jejich zařazení pracujeme.

Mám alergii na lepek, mohu jíst Vaše produkty?

Všechny produkty obsahují obilniny obsahující lepek, proto konzumaci celiakům nedoporučujeme.

Jsou krekry dochucené?

Krekry nejsou dochuceny aromaty jako v obchodě, ale některé obsahují např. kurkumu nebo mletou cibuli. Složení naleznete po kliknutí na jednotlivé krekry. K dochucení můžete použít: sůl, grilovací koření, sladkou papriku, případně jiné koření dle Vaší chuti. Doporučujeme ochutnat krekry společně s různými omáčkami a pikantními salsami.

Přišlo Vám balení s odlišnou barvou produktu?

Receptury produktů se v průběhu času mění, proto jejich vzhled nemusí přesně odpovídat obrázkům uvedeným u produktů na webových stránkách. Ty se ale snažíme průběžně aktualizovat a na změnu složení produktů a novou chuť upozorňujeme.

Co je to modifikovaný škrob?

Nejedná se o genetický upravené škroby či rostliny, ale o tepelně upravené škroby (termicky). Více informací naleznete v tomto článku www.vitalia.cz/clanky/modifikovany-skrob-nema-nic-spolecneho-s-genetickou-modifikaci.

Balení

Nabízíte i menší baleni než 1 kg?

V současnosti nabízíme pouze balení po 1 kg.

Nabízíte balení, kde jsou namíchány všechny druhy?

V současnosti prodáváme pouze balení vždy jen jednoho druhu.

Rád bych Vaše produkty odebíral ve větším množství, dostanu slevu?

Ano, velkoobchodní odběr je možný od 25 kg. Pro velkoodběratele nabízíme výhodnější ceny. Kontaktujte nás prosím na email na info@krekry.cz o jaké množství a druhy máte zájem.

Prodáváte i usmažené krekry?

Bohužel ne, prodáváme pouze polotovary na smažení.

Objednávka

Nepřišla mi faktura / potvrzení objednávky / kód pro sledování zásilky.

Faktury jsou zasílány elektronicky na Váš email po doručení zásilky. Zkontrolujte prosím také nevyžádanou poštu / spam Vašeho emailu, případně nás můžete kontaktovat na info@krekry.cz.

Dodáváte krekry na smažení do obchodních řetězců?

Prozatím nedodáváme.

Kdy bude produkt, který není skadem, opět možné objednat?

Většinou se snažíme chybějící produkty naskladnit během 2-3 týdnů. Můžete nás také kontaktovat na email info@krekry.cz pro přesnější informace.

Doprava

Posíláte i na Slovensko?

Ano, více informací naleznete na stránce doprava a platba.

Posíláte vaše produkty mimo Českou republiku a Slovenskou republiku?

Ano, v případě zájmu nás kontaktuje na e-mail info@krekry.cz. Cena dopravy bude odlišná od dopravy po České republice.

Je možný osobní odběr?

Ano, avšak pouze po předchozí úhradě převodem čí kartou online a obdržení emailu o potvrzení objednávky. Vyzvednout krekry lze na adrese Bolehošť 28, 517 31 Bolehošť po předchozí domluvě na tel. čísle 728 471 812. Platba na odběrném místě není možná.

Kde se nachází Vaše prodejna?

Aktuálně žadné prodejny nemáme (pouze sklad) a objednat je možné pouze přes náš eshop www.krekry.cz.

Jaká je doba doručení?

Doba doručení závisí na způsobu platby (převodem, dobírka, platební kartou). Nicméně balíčky odesíláme do druhého pracovního dne po přijetí platby.